A minap egy érdekes beszélgetést hallgattam meg, amely egy „tartalmas együttműködésről”, azaz HR és a kommunikáció kapcsolatáról szól: https://www.youtube.com/watch?v=N4CdDP_zrlw
A témakör tapasztalt szakemberei különböző nézőpontjaikkal világítanak rá arra, hogy a
belső kommunikáció tudatos menedzselésére, folyamatos fejlesztésére miért kell egy bizonyos szervezeti méret után kiemelten figyelni.
A korábbi bejegyzésemben bemutatott „Belső kommunikációs menedzser” interim szolgáltatásom elsődlegesen egy vállalat belső kommunikáció rendszerének kialakítására és/vagy fejlesztésére összpontosít. Azonban ahhoz, hogy
ez a menedzsmentterület hosszú távon életképesen tudjon működni, speciális kompetenciákra is szükség van.
Ezen a ponton említeném meg a következő olyan feladatkört, amelyet érdemes időközönként egy vállalaton kívüli menedzserre bízni. Ez pedig nem más, mint a
KOMPETENCIAMENEDZSMENT
Megkerülhetetlen területről van szó, hiszen egy vállalkozás nem marad versenyképes, ha nem helyezi középpontba saját készségeinek, képességeinek a folyamatos fejlesztését, nem gondoskodik a munkatársak elkötelezettségének erősítéséről. Ez pedig nem csak a „nagyok” kiváltsága!
Tény viszont, hogy a kis- és középvállalkozások HR munkatársai sokszor olyan terheltségi szinten állnak, hogy kevesebb kapacitás jut a képzési és fejlesztési törekvések szervezésére, megvalósítására. Ezért kialakítottam egy megoldást!
A „KÉPZÉSI ÉS FEJLESZTÉSI MENEDZSER” profil keretén belül az együttműködés az alábbi feladatokra irányul
- A szervezet egyedi kompetenciamenedzsmentjének kialakítására és/vagy fejlesztésére összpontosítunk.
- A HR stratégiához szorosan kapcsolódó, specifikus stratégiát dolgozunk ki és felépítjük a megvalósítás többlépcsős folyamatát, gondolva az Employer Branding alakítására is.
- Segítek az éves képzési terv kialakításában, formálásában és a benne foglaltak szerint a HR és szervezetfejlesztési projektek szervezésében és menedzselésében.
- Kialakítjuk közösen azokat a folyamatokat, amelyek a munkatársak képzésekre felkészítését, elsajátított új ismereteik alkalmazását támogatják.
- A vezetők számára workshopokat, tréningeket szervezünk és valósítunk meg, amelyekkel közelebb hozzuk számukra a kompetenciafejlesztésben felmerülő feladataikat.
- Megtalálom és felkészítem azt a személyt, aki hosszú távon felelőse lesz a kompetenciamenedzsmentnek.